Translation Management Tool (8.x-1.12) - en to am translation catalogue (49 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: user
am: ተጠቃሚ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Closed
am: የተዘጋ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: configure
am: ውቀር

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Sort by
am: ደርድር

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Translated
am: የተተረጎመ

en: Translation
am: ትርጉም

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: German
am: ጀርመንኛ

en: Untranslated
am: ያልተተረጎመ

en: Translate
am: ተርጉም

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
