Translation Management Tool (8.x-1.17) - en to ku translation catalogue (75 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Item
ku: دانە

en: Type
ku: جۆر

en: Closed
ku: داخراوە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Action
ku: کردار

en: Tags
ku: تاگەکان

en: File
ku: پەڕگە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: Test
ku: تاقیکردنەوە

en: Message
ku: پەیام

en: - None -
ku: - هیچ -

en: none
ku: هیچ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Unassign
ku: پێنەسپاردن

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Locale
ku: شوێن

en: configure
ku: سازبکە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Owner
ku: خاوەن

en: Table
ku: خشتە

en: Key
ku: کلیل

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Finished
ku: ته‌واوبوو

en: Assign
ku: پێسپاردن

en: Not translated
ku: وەرنەگێڕراوە

en: Translated
ku: وەگێردراوە

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: German
ku: ئەلمانی

en: About
ku: دەربارە

en: Download method
ku: شێوازی داگرتنی پەڕگەکان

en: Untranslated
ku: وەرنەگێڕدراوە

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: Choose
ku: هەڵبژێرە

en: Progress
ku: بەرەو پێشوەچوون

en: Source text
ku: سەرچاوەی دەق
