Translation Management Tool (8.x-1.2) - en to ml translation catalogue (52 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: user
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Default action
ml: ഡിഫോൾട്ട് പ്രവർത്തനം

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Type
ml: തരം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: List
ml: പട്ടിക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Currency
ml: കറൻസി

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Display settings
ml: ഡിസ്പ്ലേ ക്രമീകരണങ്ങൾ

en: Test
ml: ടെസ്റ്റ്

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Node ID
ml: നോഡ് ഐഡി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Manage
ml: നിയന്ത്രിക്കുക

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Locale
ml: ഭാഷ

en: configure
ml: ക്രമീകരണം

en: Provider
ml: ദാതാവ്

en: French
ml: ഫ്രഞ്ച്

en: ‹ previous
ml: ‹ മുമ്പത്തേത്

en: next ›
ml: അടുത്തത് ›

en: Finished
ml: പൂര്‍ത്തിയായി

en: Translation
ml: തര്‍ജ്ജമ

en: « first
ml: « ആദ്യം

en: last »
ml: അവസാനത്തേത് »

en: German
ml: ജര്‍മ്മന്‍

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
