Translation Management Tool (8.x-1.5) - en to et translation catalogue (137 entries)

en: Home
et: Avaleht

en: Title
et: Pealkiri

en: user
et: kasutaja

en: Status
et: Olek

en: Default action
et: Vaikimisi tegevus

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Operations
et: Toimingud

en: Content
et: Sisu

en: Item
et: Kirje

en: Type
et: Liik

en: Closed
et: Suletud

en: List
et: Nimekiri

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Administration
et: Haldus

en: Currency
et: Valuuta

en: Action
et: Tegevus

en: Tags
et: Sildid

en: File
et: Manus

en: Search
et: Otsing

en: Reset
et: Tühista

en: None
et: Puudub

en: Display settings
et: Kuvamise seaded

en: Message
et: Teade

en: - None -
et: - Puudub -

en: none
et: puudub

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Import
et: Impordi

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: View
et: Kuva

en: Manage
et: Halda

en: Unassign
et: Ühenda lahti

en: Unknown
et: Tundmatu

en: States
et: Olekud

en: User
et: Kasutaja

en: Created
et: Loodud

en: Node
et: Postitus

en: All
et: Kõik

en: Active
et: Aktiivne

en: Submitted
et: Vastatud

en: Block
et: Plokk

en: Page
et: Lehekülg

en: Never
et: Mitte kunagi

en: To
et: Kellele

en: From
et: Kellelt

en: Filter
et: Filtreeri

en: Locale
et: Regiooniseaded

en: Normal
et: Tavaline

en: configure
et: seadista

en: Items
et: Kirjed

en: Amount
et: Kogus

en: Add to cart
et: Lisa ostukorvi

en: State
et: Olek

en: Desc
et: Kahanev

en: Inactive
et: Passiivne

en: Owner
et: Omanik

en: Jobs
et: Tööd

en: Table
et: Tabel

en: Checkout
et: Kassa

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: Clone
et: Klooni

en: Expose
et: Muuda nähtavaks

en: Task
et: Ülesanne

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Pending
et: Ootel

en: Key
et: Võti

en: French
et: Prantsuse keel

en: Messages
et: Sõnumid

en: Sources
et: Allikad

en: ‹ previous
et: ‹ eelmine

en: next ›
et: järgmine ›

en: Source
et: Allikas

en: Select list
et: Valikvastustega nimekiri

en: Not available
et: Mittesaadaval

en: Reference
et: Viide

en: Cart
et: Ostukorv

en: Changed
et: Muudetud

en: Completed
et: Lõpetatud

en: ‹ Previous
et: ‹ Eelmine

en: Next ›
et: Järgmine ›

en: Review
et: Kontroll

en: Finished
et: Valmis

en: Reason
et: Põhjus

en: Apply
et: Rakenda

en: Assign
et: Määra

en: Not translated
et: Tõlkimata

en: Variables
et: Muutujad

en: Translated
et: Tõlgitud

en: Translation
et: Tõlge

en: « first
et: « esimene

en: last »
et: viimane »

en: Offset
et: Nihe

en: German
et: Saksa keel

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Data
et: Andmed

en: Finish
et: Valmis

en: About
et: Programmist

en: Download method
et: Failide allalaadimisviis

en: Untranslated
et: Tõlkimata

en: Translate
et: Tõlge

en: Embed
et: Manus

en: Checkout settings
et: Kassa seaded

en: Fail
et: Ebaõnnestunud

en: Security settings
et: Turvasätted

en: Drupal user
et: Drupali kasutaja

en: Source language
et: Algne keel

en: - Any -
et: - Kõik -

en: Outdated
et: Vananenud

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Workflow settings
et: Töövoo sätted

en: Item ID
et: Elemendi ID

en: « First
et: « Esimene

en: Last »
et: Viimane »

en: Elements
et: Elemendid

en: Remove selected
et: Eemalda valitud

en: Needs review
et: Vajab ülevaatamist

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
et: Ilmnes viga %error_operation töötlemisel argumentidega @arguments

en: Translation Management
et: Tõlgete haldamine

en: Bulk update
et: Massuuendus

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine

en: Link to entity
et: Link olemile

en: Original language
et: Algne keel

en: Source Language
et: Algne keel

en: Title (in source language)
et: Pealkiri (algses keeles)

en: Performance settings
et: Jõudluse seaded

en: Make entity label a link to entity page.
et: Lingi olemi silt olemi lehele.

en: Replace variables
et: Vaheta muutujaid

en: Simple configuration
et: Lihtne seadistus

en: Basic HTML
et: Lihtne HTML
