Translation Management Tool (8.x-1.6) - en to cy translation catalogue (77 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: user
cy: defnyddiwr

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Closed
cy: Ar gau

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Tags
cy: Tagiau

en: File
cy: Ffeil

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Display settings
cy: Dangos gosodiadau

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Unassign
cy: An-aseinio

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Submitted
cy: Wedi ei gyflwyno

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Locale
cy: Lleoliad

en: Normal
cy: Cyffredin

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Items
cy: Eitemau

en: Table
cy: Tabl

en: Checkout
cy: Ymlaen i dalu

en: Clone
cy: Clôn

en: Expose
cy: Amlygu

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Key
cy: Allwedd

en: French
cy: Ffrangeg

en: Sources
cy: Ffynonellau

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell

en: Cart
cy: Basged Siopa

en: Finished
cy: Wedi gorffen

en: Apply
cy: Ceisio

en: Assign
cy: Trosglwyddo

en: Not translated
cy: Heb ei gyfieithu

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: German
cy: Almaeneg

en: Download method
cy: Lawrlwytho dull

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Default export format
cy: Rhagosod fformat allfudo

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Workflow settings
cy: Gosodiadau llif gwaith
