Translation Management Tool (8.x-1.6) - en to th translation catalogue (67 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: user
th: ผู้ใช้

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: File
th: ไฟล์

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: none
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Manage
th: จัดการ

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Never
th: ไม่เคย

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Locale
th: ภาษา

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Items
th: จำนวน

en: Add to cart
th: หยิบใส่ตะกร้า

en: State
th: รัฐ

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Table
th: ตาราง

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Clone
th: โคลน

en: Key
th: คีย์

en: Messages
th: ข้อความ

en: Sources
th: แหล่ง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: Not available
th: ไม่พร้อม

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Finished
th: เสร็จสิ้น

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Data
th: ข้อมูล

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Download method
th: วิธีการดาวน์โหลด

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Remove selected
th: ลบที่เลือกแล้ว

en: The node UUID.
th: node UUID

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Simple configuration
th: ตั้งค่าแบบง่าย
