TMGMT DeepL Integration (2.2.11) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: default
pt: predefinido

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Ignore tags
pt: Ignorar tags

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Arabic
pt: Árabe

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Castelhano

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Definition
pt: Definição

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Chinese (simplified)
pt: Chinês simplificado

en: Chinese (traditional)
pt: Chinês tradicional

en: Czech
pt: Checo

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Polish
pt: Polaco

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovak
pt: Eslovaco

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Lithuanian
pt: Lituano

en: Source language
pt: Idioma fonte

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Estonian
pt: Estónio

en: Latvian
pt: Letão

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
