TMGMT DeepL Integration (2.2.2) - en to fr translation catalogue (59 entries)

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: default
fr: défaut

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Ignore tags
fr: Balises ignorées

en: Created
fr: Créé

en: Sort by
fr: Trier par

en: Arabic
fr: Arabe

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Chinese
fr: Chinois

en: Korean
fr: Coréen

en: Definition
fr: Définition

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Bulgarian
fr: Bulgare

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: German
fr: Allemand

en: Greek
fr: Grec

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Polish
fr: Polonais

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Slovak
fr: Slovaque

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turque

en: Lithuanian
fr: Lithuanien

en: Translator
fr: Traducteur

en: Entries
fr: Messages

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Estonian
fr: Estonien

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Ukrainian
fr: Ukrainien

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Portuguese (Brazilian)
fr: Portugais (Brésilien)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: @translator is not available. Make sure it is properly <a href=:configured>configured</a>.
fr: @translator n'est pas disponible. Vérifier la <a href=":configured">configuration</a>.

en: Comma-separated list of XML tags whose content is never translated.
fr: Liste de balises XML dont le contenu n'est jamais traduit séparées par des virgules.

en: Preserve formatting
fr: Conserver la mise en page

en: English (British)
fr: Anglais (Britanique)

en: English (American)
fr: Anglais (Américain)

en: Portuguese (excluding Brazilian Portuguese)
fr: Portugais (hors Portugais Brésilien)

en: Portuguese (deprecated, select PT-PT or PT-BR instead)
fr: Portugais (obsolète, sélectionner PT-PT ou PT-BR à la place)

en: DeepL API authentication key
fr: Clé d'authentification de l'API DeepL

en: Please enter your DeepL API authentication key or visit <a href="@url" target="_blank">DeepL API registration</a> to create new one.
fr: Veuillez entrer votre clé d'authentification de l'API DeepL ou visitez <a href="@url" target="_blank">la page d'inscription à l'API DeepL</a> pour en créer une nouvelle.

en: The "DeepL API authentication key" is not correct.
fr: La "clé d'authentification de l'API DeepL" n'est pas correcte.
