TMGMT DeepL Integration (2.2.3) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Reset
is: Endursetja

en: default
is: sjálfgefið

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Ignore tags
is: Hunsa tög

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Arabic
is: Arabíska

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Italian
is: Ítalska

en: Spanish
is: Spænska

en: Japanese
is: Japanska

en: Korean
is: Kóreska

en: Definition
is: Skilgreining

en: Apply
is: Virkja

en: Bulgarian
is: Búlgarska

en: Czech
is: Tékkneska

en: Danish
is: Danska

en: Dutch
is: Hollenska

en: Finnish
is: Finnska

en: German
is: Þýska

en: Greek
is: Gríska

en: Hungarian
is: Ungverska

en: Indonesian
is: Indonesíska

en: Polish
is: Pólska

en: Romanian
is: Rúmenska

en: Russian
is: Rússneska

en: Slovak
is: Slóvenska

en: Swedish
is: Sænska

en: Turkish
is: Tyrkneska

en: Lithuanian
is: Litháenska

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Estonian
is: Eistlenska

en: Latvian
is: Lettneska

en: Slovenian
is: Slóvakíska

en: Ukrainian
is: Úkraníska
