TMGMT DeepL Integration (2.2.7) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Reset
uk: Скинути

en: default
uk: замовчування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Ignore tags
uk: Ігнорувати теги

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Arabic
uk: Арабська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Japanese
uk: Японська

en: Korean
uk: Корейська

en: Definition
uk: Визначення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Bulgarian
uk: Болгарська

en: Chinese (simplified)
uk: Китайський (спрощений)

en: Chinese (traditional)
uk: Китайський (традиційний)

en: Czech
uk: Чеська

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Finnish
uk: Фінська

en: German
uk: Німецька

en: Greek
uk: Грецька

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Indonesian
uk: Індонезійська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Slovak
uk: Словацька

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: Lithuanian
uk: Литовська

en: off
uk: вимкнено

en: Translator
uk: Перекладач

en: Entries
uk: Записи

en: Source language
uk: Вихідна мова

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Estonian
uk: Естонська

en: Latvian
uk: Латиська

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Ukrainian
uk: Українська

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Asc
uk: Зрост

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.
