TMGMT Translator X-Connect (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Send
hi: भेजें

en: Order
hi: क्रम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Limit
hi: सीमा

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Cron
hi: क्रॉन

en: About
hi: के बारे में

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: Port number
hi: पोर्ट संख्या
