TMGMT Translator X-Connect (8.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Password
fr: Mot de passe

en: Label
fr: Libellé

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Send
fr: Envoyer

en: Order
fr: Ordre

en: Cron limit
fr: Limit du cron

en: Protocol
fr: Protocole

en: Limit
fr: Limite

en: Reference
fr: Référence

en: No limit
fr: Aucune limite

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Timeout
fr: Temps limite

en: About
fr: À propos

en: Scan
fr: Parcourir

en: Receive
fr: Recevoir

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Connection
fr: Connexion

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Port number
fr: Numéro de port

en: @translator is not available. Make sure it is properly <a href=:configured>configured</a>.
fr: @translator n'est pas disponible. Vérifier la <a href=":configured">configuration</a>.
