TMGMT Translator X-Connect (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Client ID
id: ID Klien

en: Hostname
id: Nama host

en: Send
id: Kirim

en: Order
id: Urutan

en: Protocol
id: Protokol

en: Limit
id: Batas

en: Reference
id: Referensi

en: About
id: Tentang

en: Receive
id: Menerima

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: Port number
id: Nomor port
