Toast Messages (1.0.3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: General
pt: Geral

en: Position
pt: Posição

en: Close
pt: Fechar

en: Duration
pt: Duração

en: Show
pt: Exibir

en: Hide
pt: Ocultar

en: Bottom Left
pt: Inferior esquerdo

en: Bottom Right
pt: Inferior direito

en: Top Left
pt: Superior esquerdo

en: Top Right
pt: Superior direito

en: Slide Up
pt: Rolar para cima

en: Library
pt: Biblioteca
