Toastify (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Center
ur: وسط

en: Error
ur: خرابی

en: Warning
ur: انتباہ

en: Color
ur: رنگ

en: Direction
ur: سمت
