Toastify (8.x-1.2) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Error
cy: Gwall

en: Custom
cy: Addasu

en: Color
cy: Lliw

en: Position
cy: Lleoliad

en: Direction
cy: Cyfeiriad
