Toastify (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Center
hi: मध्य

en: Top
hi: ऊपर

en: Error
hi: त्रुटि

en: Bottom
hi: तल

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Color
hi: रंग

en: Position
hi: स्थान

en: Duration
hi: अवधि

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Direction
hi: दिशा
