Toastify (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Center
de: Zentriert

en: Top
de: Oben

en: Error
de: Fehler

en: Bottom
de: Unten

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Warning
de: Warnung

en: Color
de: Farbe

en: Duration
de: Dauer

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Horizontal position
de: Horizontale Position

en: Direction
de: Richtung

en: Primary color
de: Primäre Farbe

en: Color 2
de: Farbe 2

en: Error settings
de: Fehlereinstellungen

en: Configuration form
de: Konfigurationsformular

en: Optional description.
de: Optionale Beschreibung.

en: Horizontal offset
de: Horizontaler Versatz

en: Vertical offset
de: Vertikaler Versatz

en: Secondary color
de: Sekundäre Farbe
