Token (8.x-1.10) - en to sk translation catalogue (184 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Value
sk: Hodnota

en: Author
sk: Autor

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Number
sk: Číslo

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Name
sk: Názov

en: Book
sk: Rezervácia

en: Path
sk: Cesta

en: format
sk: formát

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Count
sk: Počet

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Domain
sk: Doména

en: Last
sk: Posledné

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Random
sk: Náhodný

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Available tokens
sk: Dostupné tokeny

en: First
sk: Prvý

en: Reversed
sk: Obrátený

en: Menus
sk: Menu

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Keys
sk: Kľúče

en: Interface language
sk: Jazyk rozhrania

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: About
sk: Informácie o

en: Content language
sk: Jazyk obsahu

en: Path prefix
sk: Predpona cesty

en: Direction
sk: Smer

en: IP address
sk: IP adresa

en: Root term
sk: Koreňový termín

en: Uses
sk: Používa

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Menu links
sk: Odkazy v menu

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: Link ID
sk: ID odkazu

en: Base name
sk: Základný názov

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: No tokens available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
sk: Kliknutím na token ho vložíte do poľa, na ktoré ste naposledy klikli.

en: Translation source node
sk: Zdrojový obsah prekladu

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
sk: Poskytuje používateľské rozhranie pre Token API a niektoré chýbajúce základné tokeny.

en: Insert this token into your form
sk: Vložte tento token do svojho formulára

en: First click a text field to insert your tokens into.
sk: Najprv kliknite na textové pole, do ktorého chcete vložiť tokeny.

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
sk: Vysvetlenie najnovších zmien vykonaných v obsahu.

en: The title of the current page.
sk: Názov aktuálnej stránky.

en: The URL of the current page.
sk: Adresa URL aktuálnej stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
sk: Číslo aktuálnej stránky pri zobrazovaní stránkovaných zoznamov.

en: The source node for this current node's translation set.
sk: Zdrojový obsah pre prekladovú sadu tohto aktuálneho obsahu.

en: Account cancellation URL
sk: Adresa URL na zrušenie účtu

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
sk: Adresa URL stránky na potvrdenie odstránenia používateľského účtu.

en: One-time login URL
sk: Jednorazová adresa URL na prihlásenie

en: The URL of the one-time login page for the user account.
sk: Adresa URL jednorazovej prihlasovacej stránky pre používateľský účet.

en: Tokens related to menu links.
sk: Tokeny súvisiace s odkazmi na menu.

en: The unique ID of the menu link.
sk: Jedinečné ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
sk: Názov odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
sk: Adresa URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
sk: Nadradený odkaz menu.

en: Tokens related to the current page request.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnou požiadavkou na stránku.

en: Page number
sk: Číslo strany

en: The book page associated with the node.
sk: Stránka knihy spojená s obsahom.

en: The menu link for this node.
sk: Odkaz na menu pre tento obsah.

en: The menu link's root.
sk: Koreňový odkaz menu.

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: Tokens related to the current date and time.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnym dátumom a časom.

en: The URL of the @entity.
sk: URL adresa @entity.

en: The content type of the node.
sk: Typ obsahu.

en: Tokens related to content types.
sk: Tokeny súvisiace s typmi obsahu.

en: The name of the content type.
sk: Názov typu obsahu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
sk: Nepovinný opis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
sk: Počet obsahov patriacich do typu obsahu.

en: The URL of the content type's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu typu obsahu.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu taxonómie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov slovníka.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravy slovníka.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
sk: Konkrétny argument aktuálnej stránky (napr. 'arg:1' na stránke 'node/1' vráti '1').

en: Tokens related to URLs.
sk: Tokeny súvisiace s adresami URL.

en: Relative URL
sk: Relatívna URL

en: The relative URL.
sk: Relatívna URL.

en: Absolute URL
sk: Absolútna URL

en: The absolute URL.
sk: Absolútna URL.

en: Tokens related to menus.
sk: Tokeny súvisiace s menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov menu.

en: The optional description of the menu.
sk: Nepovinný popis menu.

en: Menu link count
sk: Počet odkazov v menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
sk: Počet odkazov menu patriacich do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav menu.

en: The menu of the menu link.
sk: Menu odkazu menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav odkazu menu.

en: The user roles associated with the user account.
sk: Používateľské kategórie priradené k používateľskému účtu.

en: Brief URL
sk: Krátka adresa URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
sk: Adresa URL bez protokolu a koncového spätného lomítka.

en: Tokens related to arrays of strings.
sk: Tokeny súvisiace s poliami reťazcov.

en: The first element of the array.
sk: Prvý element v array.

en: The last element of the array.
sk: Posledný element v array.

en: The number of elements in the array.
sk: Počet položiek v array.

en: The array reversed.
sk: Obrátený array.

en: The array of keys of the array.
sk: Array s kľúčov.

en: Imploded
sk: Implodovaný

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
sk: Hodnoty array spojené s vlastným reťazcom medzi jednotlivými hodnotami.

en: A date in '@type' format. (%date)
sk: Dátum vo formáte @type. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
sk: Koreňový termín taxonómie.

en: File byte size
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: The size of the file, in bytes.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: Query string value
sk: Hodnota reťazca query

en: The value of a specific query string field of the current page.
sk: Hodnota konkrétneho poľa reťazca query na aktuálnej stránke.

en: A random number from 0 to @max.
sk: Náhodné číslo od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
sk: Náhodný hash. Dostupné hashovacie algoritmy sú: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
sk: Pokus o vykonanie náhrady tokenu pre typ tokenu %type bez požadovaných údajov

en: @type field.
sk: @type pole.

en: No tokens available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny

en: Token registry caches cleared.
sk: Bola vymazaná vyrovnávacia pamäť registra tokenov.

en: The path component of the URL.
sk: Zložka cesty adresy URL.

en: Unaliased URL
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The specific value of the array.
sk: Konkrétna hodnota v array.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
sk: Zoznam dostupných tokenov, ktoré možno použiť v e-mailoch, je uvedený nižšie.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičov termínu, začínajúc koreňom.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičovských odkazov menu, začínajúc koreňovým odkazom.

en: Original @entity
sk: Pôvodné @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
sk: Pôvodné údaje @entity, ak sa @entita aktualizuje alebo ukladá.

en: The base name of the file.
sk: Základný názov súboru.

en: This field supports tokens.
sk: Toto pole podporuje tokeny.

en: List of @type values
sk: Zoznam hodnôt @type

en: Tokens for lists of @type values.
sk: Tokeny pre zoznamy hodnôt @type.

en: Browse available tokens.
sk: Prehľadávať dostupné tokeny.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: K dispozícii sú tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The language code.
sk: Kód jazyka.

en: @type field. Also known as %labels.
sk: @type pole. Známe aj ako %labels.

en: Tokens or token types not defined as arrays
sk: Tokeny alebo typy tokenov, ktoré nie sú definované ako array

en: Tokens or token types missing name property
sk: Chýbajúca vlastnosť tokenov alebo typov tokenov

en: Token types do not have any tokens defined
sk: Typy tokenov nemajú definované žiadne tokeny

en: Token types are not defined but have tokens
sk: Typy tokenov nie sú definované, ale majú tokeny

en: Token or token types are defined by multiple modules
sk: Typy tokenov sú definované viacerými modulmi

en: Image with image style
sk: Obrázok so štýlom obrázka

en: The MIME type (image/png, image/bmp, etc.) of the image.
sk: Typ MIME (image/png, image/bmp atď.) obrázka.

en: The file size of the image.
sk: Veľkosť súboru obrázka.

en: The height the image, in pixels.
sk: Výška obrázku v pixeloch.

en: The width of the image, in pixels.
sk: Šírka obrázku v pixeloch.

en: The URI to the image.
sk: URI obrázka.

en: The URL to the image.
sk: Adresa URL obrázka.

en: @label tokens.
sk: @label tokeny.

en: @type type with delta @delta
sk: @type typ s delta @delta

en: Represents the image in the given image style.
sk: Reprezentuje obrázok v danom štýle obrázku.

en: The <a href=":project">Token</a> module provides a user interface for the site token system. It also adds some additional tokens that are used extensively during site development. Tokens are specially formatted chunks of text that serve as placeholders for a dynamically generated value. For more information, covering both the token system and the additional tools provided by the Token module, see the <a href=":online">online documentation</a>.
sk: The <a href=":project">Token</a> Modul poskytuje používateľské rozhranie pre systém tokenov stránok. Pridáva aj niekoľko ďalších tokenov, ktoré sa počas vývoja stránok často používajú. Tokeny sú špeciálne formátované časti textu, ktoré slúžia ako zástupné znaky pre dynamicky generovanú hodnotu. <a href=":online">Viac informácií o systéme tokenov aj o ďalších nástrojoch, ktoré poskytuje modul Token</a>.

en: Your website uses a shared token system for exposing and using placeholder tokens and their appropriate replacement values. This allows for any module to provide placeholder tokens for strings without having to reinvent the wheel. It also ensures consistency in the syntax used for tokens, making the system as a whole easier for end users to use.
sk: Vaša webová stránka používa zdieľaný systém tokenov na vystavenie a používanie zástupných tokenov a ich príslušných náhradných hodnôt. To umožňuje, aby akýkoľvek modul poskytoval tokeny zástupných znakov pre reťazce bez toho, aby musel znovu vynaliezať koleso. Zabezpečuje tiež konzistentnosť syntaxe používanej pre tokeny, čo koncovým používateľom uľahčuje používanie systému ako celku.

en: The list of the currently available tokens on this site are shown below.
sk: Zoznam aktuálne dostupných tokenov na tejto stránke je uvedený nižšie.

en: %name is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
sk: %name používa nasledujúce neplatné tokeny: @invalid-tokens.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
sk: Vypočítaný odkaz na menu pre obsah (dostupný len počas ukladania).

en: %name must contain at least one token. | %name must contain at least @count tokens.
sk[0]: %name musí obsahovať aspoň jeden token.
sk[1]: %name musí obsahovať aspoň @count tokeny.
sk[2]: %name musí obsahovať aspoň @count tokenov.

en: %name must contain at most one token. | %name must contain at most @count tokens.
sk[0]: %name musí obsahovať najviac jeden token.
sk[1]: %name musí obsahovať najviac @count tokeny.
sk[2]: %name musí obsahovať najviac @count tokenov.

en: Tokens related to books.
sk: Tokeny súvisiace s knihami.

en: Title of the book.
sk: Názov knihy.

en: The author of the book.
sk: Autor knihy.

en: Top level of the book.
sk: Najvyššia úroveň knihy.

en: Parent of the current page.
sk: Nadradená stránka aktuálnej stránky.

en: An array of all the node's parents, starting with the root.
sk: Array zo všetkých rodičovských položiek obsahu, počnúc koreňom.

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
sk: Toto pole podporuje tokeny. @browse_tokens_link

en: Tokens related to random data.
sk: Tokeny súvisiace s náhodnými údajmi.

en: The IP address of the current user.
sk: IP adresa aktuálneho používateľa.

en: The language of the @entity.
sk: Jazyk @entity.

en: Tokens related to site language.
sk: Tokeny súvisiace s jazykom stránky.

en: The language name.
sk: Názov jazyka.

en: Whether the language is written left-to-right (ltr) or right-to-left (rtl).
sk: Či je jazyk písaný zľava doprava (ltr) alebo sprava doľava (rtl).

en: The domain name to use for the language.
sk: Názov domény, ktorý sa má použiť pre jazyk.

en: Path prefix for URLs in the language.
sk: Prefix cesty pre adresy URL v danom jazyku.

en: The active user interface language.
sk: Jazyk aktívneho používateľského rozhrania.

en: The active content language.
sk: Jazyk aktívneho obsahu.
