Token (8.x-1.11) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Number
hi: संख्या

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Parents
hi: जनक

en: Name
hi: नाम

en: Book
hi: बुक

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: The name of the menu.
hi: मेनू का नाम।

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Roles
hi: भूमिका

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Count
hi: गुणांक

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Menus
hi: मेनू

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: Path prefix
hi: पथ उपसर्ग

en: Direction
hi: दिशा

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Uses
hi: उपयोग

en: MIME type
hi: माइम प्रकार

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: Language name
hi: भाषा नाम

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Hash
hi: हैश
