Token (8.x-1.12) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Value
ku: نرخ

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Number
ku: ژمارە

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: File size
ku: قەبارەی پەڕگە

en: Count
ku: ژمارە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Domain
ku: دۆمەین

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Node count
ku: ژمارەی گرێ

en: About
ku: دەربارە

en: Path prefix
ku: پێشگری ڕێڕەو

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Language name
ku: ناوی زمان

en: Revision log message
ku: پەیامەکانی تۆماری پێداچوونەوە
