Token (8.x-1.13) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Value
am: እሴት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Path prefix
am: የዱካ ቅድመ ቅጥያ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Language name
am: የቋንቋ ስም
