Token (8.x-1.13) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Value
hr: Vrijednost

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Number
hr: Broj

en: Parent
hr: Nadređen

en: Parents
hr: Nadređeni

en: Name
hr: Naziv

en: Book
hr: Knjiga

en: Path
hr: Putanja

en: Menu
hr: Izbornik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: The name of the menu.
hr: Naziv izbornika.

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Roles
hr: Uloge

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Count
hr: Broj

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Domain
hr: Domena

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Random
hr: Nasumično

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Menus
hr: Izbornici

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Node count
hr: Broj unosa

en: About
hr: Opis

en: Path prefix
hr: Prefiks putanje

en: Direction
hr: Smjer

en: IP address
hr: IP adresa

en: Uses
hr: Uporaba

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije
