Token (8.x-1.14) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Value
cy: Gwerth

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Number
cy: Rhif

en: Parent
cy: Rhiant

en: Parents
cy: Rhieni

en: Name
cy: Enw

en: Book
cy: Llyfr

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Last
cy: Olaf

en: Arguments
cy: Argiau

en: Random
cy: Ar hap

en: Root
cy: Gwreiddyn

en: First
cy: Cyntaf

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Path prefix
cy: Llwybr rhagddodi

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Current date
cy: Dyddiad presennol

en: Language name
cy: Enw Iaith
