Token (8.x-1.3) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Titill

en: Value
is: Gildi

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Number
is: Númer

en: Parent
is: Foreldri

en: Parents
is: Foreldrar

en: Name
is: Nafn

en: Book
is: Bók

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Menu
is: Valmynd

en: format
is: forsnið

en: Content type
is: Efnisgerð

en: The name of the menu.
is: Nafnið á valmyndinni.

en: Roles
is: Hlutverk

en: File size
is: Skráarstærð

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Last
is: Síðasta

en: Arguments
is: Rök

en: First
is: Fyrsta

en: Menus
is: Valmyndir

en: About
is: Um

en: IP address
is: IP vistfang

en: Current date
is: Núverandi dagsetning

en: Current page
is: Núverandi síða

en: One-time login URL
is: Einskiptis innskráningarslóð

en: The URL of the one-time login page for the user account.
is: Vefslóð fyrir einskiptis innskráningarslóð notanda.
