Token (8.x-1.8) - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Value
he: ערך

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Number
he: מספר

en: Parent
he: אב

en: Parents
he: אבות

en: Name
he: שם

en: Book
he: ספר

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Content type
he: סוג תוכן

en: The name of the menu.
he: השם של התפריט

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Roles
he: תפקידים

en: File size
he: גודל קובץ

en: Count
he: כמות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Last
he: אחרון

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Random
he: אקראי

en: Token
he: אסימון

en: Available tokens
he: אסימונים זמינים

en: First
he: ראשון

en: Reversed
he: בסדר הפוך

en: URI
he: כתובת URI

en: Menus
he: תפריטים

en: Extension
he: הרחבה

en: Node count
he: ספירת פריטי תוכן (nodes)

en: About
he: אודות

en: IP address
he: כתובת IP

en: Uses
he: שימושים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Current date
he: תאריך נוכחי

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Array
he: מערך

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Translation source node
he: הנוד שהוא מקור התרגום

en: Current page
he: דף נוכחי

en: One-time login URL
he: קישור כניסה חד-פעמי

en: Page number
he: מספר הדף

en: Menu link count
he: מונה קישורי תפריט

en: This field supports tokens.
he: השדה הזה תומך ב Tokens

en: Browse available tokens.
he: עיון בתבניות קיימות
