Custom Tokens (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: The IP address %ip was deleted.
it: L'indirizzo IP %ip è stato eliminato.

en: Deleted %ip
it: %ip rimosso

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: @type %info has been created.
it: @type %info è stato creato.

en: @type %info has been updated.
it: @type %info è stato aggiornato.

en: @type: added %info.
it: @type: aggiunto %info.

en: @type: updated %info.
it: @type: aggiornato %info.
