Custom Tokens (8.x-1.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Name
ku: ناو

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Language code
ku: کۆدی زمان
