Custom Tokens (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Name
oc: Nom

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Is new
oc: Es novèl

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
