Custom Tokens (8.x-1.0-alpha4) - en to th translation catalogue (8 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
