Custom Tokens (8.x-1.0-beta2) - en to ne translation catalogue (12 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Name
ne: नाम

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: View
ne: दृश्य

en: Language code
ne: भाषा संकेत

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Dependencies
ne: आश्रित

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
