Tome (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Download
ja: ダウンロード

en: Preview
ja: プレビュー

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Generate
ja: 生成する

en: Everything you need to do everything statically.
ja: 静的サイトのために必要なものが全てそろっています。

en: Contains shared services and traits between Tome Sync and Tome Static.
ja: Tome SyncとTome Staticの間の共有サービスとトレイトが含まれています。

en: Exports an entire Drupal site to static HTML.
ja: Drupalサイト全体を静的なHTMLとしてエクスポートします。

en: Generate static site
ja: 静的サイトを生成する

en: Download static site
ja: 静的サイトをダウンロードする

en: Download the latest static build of this site as a gzipped tar file.
ja: サイトの最新の静的サイトのビルドをgzipされたtarファイルとしてダウンロードします。

en: Allows Drupal to installed from flat files and keeps content in sync.
ja: Drupalのコンテンツをフラットファイルからインストールし、コンテンツを同期をします。

en: Preview static site
ja: 静的サイトのプレビュー

en: Changes core and Tome Static caching behavior to keep static builds cached longer.
ja: 静的ビルドをより長期間キャッシュするために、コアとTome Staticのキャッシュのふるまいを変更します。
