Tome (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Download
fa: دانلود

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Added
fa: اضافه شده

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Synchronize
fa: همگام سازی
