Toolbar Anti-flicker (8.x-2.0) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Toolbar
ru: Панель инструментов

en: Horizontal orientation
ru: Горизонтальная ориентация

en: Vertical orientation
ru: Вертикальная ориентация

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
ru: Панель не может быть установлена в горизонтальное положение когда она заблокирована.
