Toolbar Link (2.0.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Weight
pt: Peso

en: Link
pt: Ligação

en: Attributes
pt: Atributos

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Destino
