Toolbar Menu (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: Usage
pt: Uso

en: About
pt: Sobre

en: Horizontal orientation
pt: Orientação horizontal

en: Vertical orientation
pt: Orientação vertical
