Toolbar + (0.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Edit
pt: Editar

en: Save
pt: Salvar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Example
pt: Exemplo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Discard changes
pt: Descartar alterações

en: Edit mode
pt: Modo de edição
