Toolshed (2.0.0-beta14) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: File extensions
nl: Bestandsextensies

en: Event
nl: Evenement

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Link text
nl: Linktekst

en: Original
nl: Origineel

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Entity
nl: Entiteit

en: on
nl: op

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Check boxes/radio buttons
nl: Keuzevakjes/keuzerondjes

en: Selection type
nl: Selectietype

en: Any
nl: Elke

en: Image file
nl: Afbeeldingsbestand

en: Presentation
nl: Presentatie

en: off
nl: uit

en: No link
nl: Geen link

en: Is not one of
nl: Is niet een van

en: Is one of
nl: Is een van

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: Custom URL
nl: Aangepaste URL

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: - Any -
nl: - Elk -

en: not in
nl: niet in

en: Is none of
nl: Is geen van

en: Link to
nl: Link naar

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Text File
nl: Tekstbestand

en: Autocomplete settings
nl: Instellingen voor automatisch aanvullen

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Label display
nl: Labelweergave

en: Datasource
nl: Databron

en: Entity label
nl: Entiteitlabel

en: File mime
nl: Bestands-MIME

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Responsive image styles
nl: Responsive afbeeldingsstijlen

en: Media name
nl: Medianaam

en: Content entity
nl: Inhoudsentiteit

en: Visually hidden
nl: Visueel verborgen

en: Image loading
nl: Afbeeldingen laden
