Toolshed (2.0.0-beta16) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Actions
fa: عملکردها

en: Remove
fa: حذف

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: Filename
fa: نام فایل

en: File extensions
fa: پسوندهای فایل

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Filter
fa: صافی

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Media
fa: رسانه

en: Link text
fa: متن واصلی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Select list
fa: سجل انتخاب

en: Entity
fa: عنصر

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Extension
fa: پسوند

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: No link
fa: بدون واصلی

en: Is one of
fa: یکی از

en: Custom text
fa: متن سفارشی

en: Custom URL
fa: آدرس URL سفارشی

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: not in
fa: نه در

en: Is none of
fa: هیچکدام نیست

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Responsive image styles
fa: تصویر متغیر شونده

en: Media name
fa: نام رسانه
