Toolshed (2.0.0-beta16) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Enabled
tr: Etkin

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: Filename
tr: Dosya adı

en: File extensions
tr: Dosya uzantıları

en: Event
tr: Olay

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Filter
tr: Süzgeç

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Media
tr: Medya

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Original
tr: Orjinal

en: in
tr: içinde

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Entity
tr: Nesne

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Extension
tr: Uzantı

en: Alias
tr: Takma ad

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Any
tr: Herhangi

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Display text
tr: Metin göster

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: not in
tr: içinde değil

en: Is none of
tr: Bunlardan biri değil

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Image style
tr: Resim stili

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Media query
tr: Ortam sorgusu

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası

en: Entity label
tr: Varlık etiketi

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği

en: Responsive image styles
tr: Duyarlı resim stilleri

en: Media name
tr: Medya adı
