Toolshed (2.0.0-beta17) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: Filename
ar: اسم الملف

en: File extensions
ar: إمتدادات الملف

en: Event
ar: الحدث

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Filter
ar: انتقاء

en: File size
ar: حجم الملف

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Media
ar: ميديا

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Provider
ar: المزود

en: in
ar: في

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Entity
ar: الكيان

en: Display label
ar: عرض اللافتة

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Extension
ar: امتداد

en: Alias
ar: البديل

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: Any
ar: أي من

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Link to
ar: رابط ل

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Media query
ar: استعلام الوسائط

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
