Toolshed (2.0.0-beta17) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Value
ja: 値

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Filename
ja: ファイル名

en: File extensions
ja: ファイル拡張子

en: Event
ja: イベント

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Filter
ja: フィルター

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Sort order
ja: 並び順

en: Media
ja: メディア

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Original
ja: オリジナル

en: Display name
ja: 表示名

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Entity
ja: エンティティ

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Check boxes/radio buttons
ja: チェックボックス/ラジオボタン

en: Extension
ja: 拡張子

en: Alias
ja: エイリアス

en: Selection type
ja: 選択タイプ

en: Any
ja: いずれか

en: Image file
ja: 画像ファイル

en: off
ja: オフ

en: No link
ja: リンクなし

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Custom text
ja: 独自のテキスト

en: Custom URL
ja: カスタムURL

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: - Any -
ja: - すべて -

en: not in
ja: 含まれない

en: Is none of
ja: ～のどれでもない

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Label display
ja: ラベルの表示位置

en: Media query
ja: メディアクエリ

en: Datasource
ja: データソース

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント

en: Entity label
ja: エンティティラベル

en: File mime
ja: ファイルの MIME

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Responsive image styles
ja: レスポンシブ画像スタイル

en: Media name
ja: メディア名
