Toolshed (2.0.0-beta9) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Actions
uk: Дії

en: Remove
uk: Вилучити

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: File extensions
uk: Розширення файла

en: Event
uk: Подія

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Extensions
uk: Додатки

en: Filter
uk: Фільтр

en: File size
uk: Розмір файла

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Media
uk: Медіа

en: Provider
uk: Постачальник

en: Original
uk: Оригінал

en: in
uk: в

en: Display name
uk: Назва

en: Select list
uk: Список вибору

en: on
uk: увімкнено

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Check boxes/radio buttons
uk: Прапорці/радіокнопки

en: Alias
uk: Синонім

en: Selection type
uk: Тип вибору

en: Any
uk: Байдуже

en: Presentation
uk: Вигляд

en: off
uk: вимкнено

en: No link
uk: Без посилання

en: Is not one of
uk: Жоден з

en: Is one of
uk: Один з

en: Display text
uk: Відображати текст

en: Custom URL
uk: Власна URL-адреса

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: - Any -
uk: - Усі -

en: not in
uk: не в

en: Is none of
uk: Без жодного

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Text File
uk: Текстовий файл

en: Autocomplete settings
uk: Налаштування автодоповнення

en: Exposed filters
uk: Розкриті фільтри

en: Search API
uk: API Пошуку

en: Inverted
uk: Інвертовані

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Label display
uk: Відображення мітки

en: Media query
uk: Медіа-запит

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Entity label
uk: Мітка сутності

en: File mime
uk: Mime-тип файла

en: Fallback view mode
uk: Резервний режим перегляду

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Entity revision revert link
uk: Посилання для повернення редакції сутності
