Toolshed (8.x-1.0-alpha13) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Enabled
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: Search
pt: Buscar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: File extensions
pt: Extensões de arquivo

en: Event
pt: Evento

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Extensions
pt: Extensões

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Provider
pt: Provedor

en: in
pt: em

en: Display name
pt: Mostrar o nome

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: on
pt: em

en: Display label
pt: Rótulo de exibição

en: Check boxes/radio buttons
pt: Caixas de seleção/botões de opção

en: Alias
pt: Apelido

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: Any
pt: Qualquer

en: off
pt: desligado

en: No link
pt: Sem link

en: Is not one of
pt: Não é um de

en: Is one of
pt: É um de

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: not in
pt: não presente em

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Media query
pt: Consulta de mídia

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção

en: Entity label
pt: Rótulo da entidade

en: File mime
pt: Mime de arquivo

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in
