Toolshed (8.x-1.0-alpha14) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: File extensions
it: Estensioni file

en: Event
it: Evento

en: File size
it: Dimensione file

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Original
it: Originale

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: on
it: il

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Check boxes/radio buttons
it: Caselle/pulsanti di opzione

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Any
it: Qualunque

en: off
it: di sconto

en: No link
it: Nessun link

en: Is not one of
it: Non è uno di

en: Is one of
it: È uno di

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: not in
it: non in

en: Image style
it: Stile immagine

en: Exposed filters
it: Filtri esposti

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità

en: File mime
it: Mime del file

en: Plugin ID
it: ID del plugin
