Toolshed (8.x-1.0-alpha15) - en to ru translation catalogue (48 entries)

en: Actions
ru: Действия

en: Remove
ru: Удалить

en: Enabled
ru: Включено

en: File
ru: Файл

en: Search
ru: Поиск

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: File extensions
ru: Расширения файла

en: Event
ru: Событие

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Extensions
ru: Расширения

en: File size
ru: Размер файла

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Provider
ru: Поставщик

en: Original
ru: Оригинал

en: in
ru: в

en: Display name
ru: Название отображения

en: Select list
ru: Список выбора

en: on
ru: вкл

en: Display label
ru: Метка для показа

en: Check boxes/radio buttons
ru: Чекбоксы/радиокнопки

en: Alias
ru: Синоним

en: Selection type
ru: Способ выбора

en: Any
ru: Любой

en: Presentation
ru: Представление

en: off
ru: выкл

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Is not one of
ru: Ни один из

en: Is one of
ru: Один из

en: Display text
ru: Отображать текст

en: Submit button text
ru: Текст кнопки отправки

en: - Any -
ru: - Любой -

en: not in
ru: не в

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Autocomplete settings
ru: Настройки автодополнения

en: Entity bundle
ru: Подтип сущности

en: Media query
ru: Медиа-запрос

en: Datasource
ru: Источник данных

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Entity label
ru: Метка сущности

en: File mime
ru: Mime-тип файла

en: Entity status
ru: Статус сущности

en: Plugin ID
ru: ID плагина
