Toolshed (8.x-1.0-alpha8) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Remove
cy: Symud

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Search
cy: Chwilio

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Sort order
cy: Dosbarthu trefn

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Alias
cy: Arallenw

en: Selection type
cy: Math o ddewis

en: No link
cy: Dim dolen

en: Is not one of
cy: Ddim yn un o

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Submit button text
cy: Cyflwyno botwm testun

en: Image style
cy: Arddull delwedd
