Toolshed (8.x-1.0-alpha16) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: File extensions
id: Ekstensi berkas

en: Event
id: Acara

en: Extensions
id: Ekstensi

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Provider
id: Penyedia

en: Original
id: Asli

en: in
id: dalam

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Display label
id: Label tampilan

en: Check boxes/radio buttons
id: Cekbox/tombol radio

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Any
id: Setiap

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Is not one of
id: Bukan salah satu dari

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: not in
id: tidak termasuk

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Entity bundle
id: Bundel entitas

en: Media query
id: Kueri media

en: Entity label
id: Label entitas

en: Plugin ID
id: ID Plugin
