Tooltip (1.0.0) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Message
ast: Mensax

en: Update
ast: Anovar

en: Top
ast: Cimeru

en: Text
ast: Testu

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
