Tooltip (1.1.1) - en to ca translation catalogue (18 entries)

en: Remove
ca: Elimina

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Message
ca: Missatge

en: Insert
ca: Insereix

en: Update
ca: Actualitza

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: here
ca: aquí

en: Position
ca: Posició

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: About
ca: Detalls

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat
